Як створити оголошення

Інструкція, як правильно зробити оголошення про втрату або знахідку.

Виберіть тип оголошення, яке хочете додати: Втрата (крадіжка) или Знахідка.

Складіть короткий заголовок.

Якщо документ втрачено, вкажіть в заголовку прізвище з документа в називному відмінку на мові, на якому прізвище записане в документі. УВАГА! Не вказуйте серію і номер документа. Не вказуйте дані реєстрації проживання і дату народження.

Так само зробіть і в разі, якщо документ знайдений, але ще обов’язково вкажіть ім’я та по батькові власника документа.

Заповніть всі обов’язкові поля.

Текст опису.

Детально опишіть всі, що стосується знахідки або втрати. Чим більше буде інформації, тим імовірніше, що про неї дізнається той, кого ви шукаєте. Але ні в якому разі не повідомляйте серійні номери документів, щоб ними не скористалися шахраї.

Вкажіть в тексті опису:

 • місто, район
 • адреса втрати: вулиця, маршрут руху, район / мікрорайон, станція або гілка метро
 • транспорт, де могла статися втрата із зазначенням номеру маршруту і виду транспорту
 • місце: навчальний заклад, магазин, ресторан, кінотеатр, стадіон, берег річки …
 • тип речі: сумка жіноча, окуляри дитячі, ноутбук, планшет, фотоапарат, тварина, гроші …
 • вміст: рюкзак з підручниками, гаманець з банківськими картами …
 • час втрати, якщо відомо. Якщо не відомо, час доби
 • винагороду, якщо згодні віддячити тому, хто знайшов
 •  

  ВАЖЛИВО: в оголошенні про втрату бажано робити більш повний опис, щоб той, хто знайшов легко міг зрозуміти, що писав оголошення власник, а не сторонній, що дізнався про втрату. В оголошенні про знахідку робіть скорочений опис, щоб особи, які бажають отримати чужу річ не змогли видати себе за власника.

  Виберіть у календарі дату події.

  Якщо точна дата невідома, виберіть вірогідну і напишіть про це в тексті опису оголошення.

  Виберіть категорії.

  Виберіть всі категорії, які стосуються втрати або знахідки, наприклад, якщо втрачена або знайдена сумка з водійським посвідченням і ноутбуком — виберіть «сумка, комп’ютер, документ».

  Вкажіть адресу.

  Спочатку введіть в поле «Адреса» назву населеного пункту, виберіть відповідний рядок з варіантів, запропонованих пошукачем. Якщо все визначилося вірно, в нижніх рядках з’являться відповідні назви країни, регіону (області) і місто / смт / село. Тепер можна в першому рядку замість населеного пункту вказати точну або приблизну адресу, наприклад, вулицю з будинком або без нього, магазин, автостанцію, озеро, житловий масив і т.д. Якщо пошуковик їх визначить, виберіть його, клікнувши на потрібному рядку варіантів. Якщо не визначить, спробуйте написати інший орієнтир або не пишіть нічого, а залиште в полі «Адреса» тільки населений пункт.

  Якщо ви не знаєте в якому місці розташування сталася втрата, наприклад, це буває при втратах в міжміському транспорті — зробіть кілька оголошень з різними вірогідними місцями втрати.

  Завантажте зображення знахідки або втрати.

  Фотографія втрати або знахідки допомагає відвідувачам в пошуку потрібного оголошення на сайті. Звичайно, немає сенсу і навіть небезпечно показувати свою банківську карту або сторінку паспорта з серійним номером. Але якщо ви втратили браслет або сережку, гаманець або барсетку, сумку, пакет, чемодан; якщо у вас вкрали велосипед або викрали автомобіль; зник дрон (квадрокоптер) або папуга; пропала собака або кішка — є сенс знайти* їх фотографію або взяти схожу з Інтернету і додати в оголошення.

  *Якщо в момент створення оголошення у вас немає потрібного зображення, ви можете опублікувати оголошення без фото, а пізніше його додати.

  Вкажіть контактні дані для зв’язку з відвідувачами сайту.

  Можна вказати телефон, e-mail і адресу персональної сторінки у Фейсбуці. А можна нічого не вказувати. В такому випадку з вами зможуть зв’язатися в допомогою коментарів під вашим оголошенням. Але якщо ви знаєте, як розпізнати шахрая і не боїтеся з ним спілкуватися по телефону, можна телефон вказати, щоб зв’язок відбувалася швидше.

  Опублікуйте оголошення.

  Після перевірки* модератором, воно з’явиться на сайті та у Фейсбуці.

  * Якщо у модератора з’являться питання щодо змісту оголошення, він з вами зв’яжеться по Вайберу, тому рекомендуємо встановити Вайбер на ваш телефон, якщо його ще немає.