Як знайти зниклого кота чи кішку

Втрата улюбленеця може бути справжнім випробуванням для власника, але в цій статті ми розповімо, як упоратися з цією ситуацією. Якщо ваш кіт або кішка зникли, або ви думаєте, що тварина випала з вікна або втекла з дому, ми пропонуємо наступні кроки:

1. Спочатку пошукайте у квартирі.

Іноді кіт може забратися у шафу, ліжко чи інше затишне місце та заснути там. Пройдіться по всіх кімнатах і огляньте всі куточки, де міг сховатися ваш кіт. Не забудьте заглянути під ліжко, диван, шафи, коробки, а також інші місця, де зазвичай любить ховатися ваш улюбленець. Звертайте увагу на замкнуті простори, де він міг заблукати або заснути.

2. Опитайте рідних та сусідів.

Потрібно з’ясувати, коли вони бачили вашого вихованця востаннє. Це допоможе зрозуміти, як і куди він міг утекти.

3. Перевірте будинок та околиці.

Якщо вихованець втік із квартири, він міг піти вгору чи вниз сходами або вибігти на вулицю. Перевірте всі поверхи будівлі, а також вийдіть на вулицю та перевірте околиці.

4. Підготуйте фотографії вашого кота.

Це допоможе вам скласти оголошення про зникнення і розмістити їх у соціальних мережах та групах, присвячених пошуку зниклих тварин.

5. Відео-оголошення.

Запишіть коротке відео, в якому ви розповісте про втраченого вихованця, його опис і те, як зв’язатися з вами. Це допоможе привернути більше уваги до вашого пошуку.

6. Додайте оголошення в Інтернеті.

Зверніться до групи свого району чи міста у соціальних мережах. Опишіть свою кішку та розмістіть її фотографію. Якщо є відео, прикріпіть їх до оголошення. Розкажіть, на яке ім’я чи команду може відгукнутися ваша улюблениця, які ласощі вона любить. Пошукайте спеціальні спільноти, які займаються пошуком зниклих тварин.

7. Сусіди можуть допомогти.

Сповістіть сусідів у домовій групі або чаті месенджера, можливо, вони вже помітили вашого вихованця або забрали його до себе в квартиру.

8. Оголошення на вулиці.

Роздрукуйте оголошення про зникнення вашого вихованця, а потім розвісьте його в районі, де він загубився. Розклеюйте оголошення не лише у своєму районі, а й у сусідніх. Найкраще розміщувати фотографії на зупинках, дверях під’їздів та магазинів. Можна залишити копії у зоомагазинах та ветеринарних аптеках та клініках. Чим більше листівок ви розмістите, тим більше шансів на успішний результат пошуків. На оголошенні має бути фото тварини, її опис та ваш контактний телефон.

9. Перевірте ветеринарні клініки та притулки.

Зверніться до найближчих ветеринарних клінік та притулків для тварин, щоб дізнатися, чи не привели туди вашого кота. Багато притулків ведуть списки втрачених та знайдених тварин. Якщо хтось знайде вашого вихованця і здасть його до притулку, то співробітники притулку можуть зв’язатися з вами. Також можете зв’язатися із волонтерами, які займаються пошуком зниклих тварин.

10. Будьте обережні з шахраями.

Вони можуть стверджувати, що знайшли вашого вихованця і попросити у вас гроші в обмін на його повернення або за інформацію про тварину. Будьте уважними і не давайте гроші незнайомим людям, щоб отримати свого вихованця назад. Щоб не потрапити на їх хитрощі, необхідно бути обережним і знати, як не стати жертвою шахраїв. Для цього можна звернутися на Всеукраїнський сайт бюро знахідок – «Поверни!», де ви знайдете рекомендації щодо дій у разі втрати вихованця та як захистити себе від шахрайства. Також на сайті ви можете створити оголошення про втрачену тварину, прикріпити фотографію та вказати свої контакти, щоб про ваш пошук дізналися в Інтернеті. Якщо ви підозрюєте, що зіткнулися з шахраями, зверніться до поліції. Вони можуть допомогти вам у цій неприємній ситуації.